"Assalom Jomiy" - bu 2100 m² maydonga ega yangi turar - joy majmuasi. Arxitekturada Sharq va Yevropa uslublarining uyg'unligini ko'rishingiz mumkin. Majmua rivojlanayotgan tumanda joylashgan. Nuriddin Abdurahmon ibn Ahmad Jomiy 15 - asrning buyuk mutafakkiri bo'lgan va bu joy uning nomi bilan atalgan. Loyihaning asosiy maqsadi - aholi salomatligi uchun ekologik muhit yaratishdir. Xonadonlarda esa barcha zamonaviy sharoitlar yaratilgan. Loyihaning asoschisi Golden House qurilish kompaniyasi hisoblanadi.
"Assalom Jomiy" turar - joy majmuasining infratuzilmasi
Majmua boy ichki va tashqi infratuzilmaga ega. Maktab, bolalar bog'chasi, metro, Hazrat Imom majmuasi, Riviera savdo markazi, Navro'z bog'i, Minor masjidi, poliklinika va restoranlar yaqin masofada joylashgan.
Majmuaning birinchi qavati savdo do'konlari uchun mo'ljallangan. Va bu aholi uchun juda qulaydir. Hovlida esa zamonaviy bolalar o'yingohi mavjud. Bu yerda sizning bolalaringiz xavfsiz o'ynashlari mumkin. Shuningdek, sayr yo'lakchasi tashkil etilgan. Bu yaqinlaringiz bilan kechki sayrda quvnoq vaqt o'tkazish uchun ajoyib imkoniyatdir. Avtomobilingizni qulay joylashtirishingiz uchun yer osti avtoturargohi ham mavjud.

1-комн, 30 м², 4/9 эт.
“Assalom Jomiy” - это новый жилой комплекс площадью 2100 м². В архитектуре можно увидеть сочетание восточного и европейского стилей. Комплекс расположен в развивающемся районе. Нуриддин Абдурахман ибн Ахмад Джами был великим мыслителем 15 - го века, и это место было названо в его честь. Основная цель проекта - создание экологической среды для здоровья жителей и красивой атмосферы. А в квартирах созданы все современные условия. Основателем проекта является строительная компания Golden House.
Инфраструктура ЖК “Assalom Jomiy”
Комплекс имеет богатую внутреннюю и внешнюю инфраструктуру. Школа, детский сад, метро, комплекс Хазрат Имам, торговый центр Riviera, парк Навруз, мечеть Минар, поликлиника и рестораны находятся в нескольких минутах ходьбы.
Первый этаж комплекса предназначен для торговых магазинов. И это очень удобно для жителей. А во дворе есть современная детская площадка. Здесь ваши дети могут безопасно играть. Также организована специальная прогулочная дорожка. Это прекрасная возможность весело провести время на вечерней прогулке со своими близкими. Еще есть подземная парковка, чтобы вы могли удобно парковать свой автомобиль.
Квартиры ЖК “Assalom Jomiy”
Здание состоит из 15 этажей с 1, 2, 3 - комнатными квартирами. Их высота потолка составляет 3 метра, а площадь - от 30 м² до 81 м². При строительстве использовались только качественные материалы.