Xon saroy kompaniyasi tomonidan taqdim etilayotgan Shirin hayot turar-joy majmuasi Bektemir tumanida, infratuzilma yaxshi rivojlangan hududda joylashgan. Ko’p yillik tajribaga ega quruvchidan qurilgan ushbu uylar jahon standartlariga javob beradigan qurilish materiallari va qurilish konstruksiyalari asosida qurilmoqda. Majmua zilzilaga bardoshli, ko’p qavatli uy talablariga mos, quyosh yorug’ligi, xanalardagi xavo aylanishi inobatga olingan binolardan iborat.
Majmua Xusayn Boyqaro nomli katta yo’lga yaqin joylashgan. Yaqin atrofda masjid, maktab, litsey, bolalar bog’chasi, xususiy shifoxona, oziq - ovqat do’konlari hamda Havas supermarketi, milliy bank filiali, avtomobillarga yoqilg’i quyish shaxobchalari va turli xususiy xizmat ko’rsatish shaxobchalari mavjud.
Xonadonlar komfort sinfiga oid bo’lib, qora suvoq holida topshiriladi. Shift balandligi 3 metrdan yuqori. Har bir xonadonda balkon mavjud. 2-3-4 xonali xonadonlar quruvchi kompaniya tomonidan rejalashtirilgan holda topshiriladi.

Жилой комплекс "Shirin Hayot", представленный компанией Xon Saroy, расположен в районе Бектемир, с хорошо развитой инфраструктурой. Дома, построенные опытным застройщиком, возводятся на основе строительных материалов и конструкций, соответствующих мировым стандартам. Комплекс состоит из сейсмоустойчивых многоквартирных домов, отвечающих современным требованиям. При проектировании учтены такие аспекты, как естественное освещение и вентиляция в помещениях.
Комплекс находится недалеко от магистрали имени Хусайна Бойкаро. Вблизи расположены мечеть, школа, лицей, детский сад, частная клиника, продуктовые магазины и супермаркет Havas, филиал Национального банка, автозаправочные станции и различные частные сервисные центры.
Квартиры относятся к комфорт-классу и сдаются в состоянии черновая отделка. Высота потолков превышает 3 метра. В каждой квартире предусмотрен балкон. Застройщик предлагает квартиры с планировками на 2, 3 и 4 комнаты.