Tashwelll turar-joy majmuasi Toshkent va Wellnes so’zlaridan olingan bo’lib, majmuaning 1000 kvadrat metr maydonida sog’lomlashtirish markazi qurilishi rejalashtirilgan. Majmua umumiy hududidining 75 foizi yashil zona bo’lishi haqaida quruvchi va’da bermoqda. Majmua 5 ta korusdan iborat va 20 dan 31 qavatgacha bo’lgan uylarni o’z ichiga oladi.
Shahar markazida yashil hududli, yugurish va sayr yo’laklari, sog’lomlashtirish markaziga ega ushbu majmua o’z konsepsiyasi bilan boshqalardan ajralib turadi. Yaqin o’rtada maktab, bog’cha, intitut, masjidlar, yirik davlat shifoxonalari, idora va tashkilotlar, restoran va kafelar, oziq-ovqat do’konlari, mehmonxonalar va turli do’konlar mavjud.
Majmuada 1440 ta xonadon va 1240 ta avtomobillar to’xtash joyi mavjud. Xonadonlarda Fransuz stilida balkonlar, binolarning tom qismida esa baland panjaralar bilan o’ralgan dam olish zonalari qurilishi loyihalashtirilgan.

Жилой комплекс Tashwell, название которого образовано от слов «Ташкент» и «Wellness», представляет собой уникальный проект, включающий строительство оздоровительного центра площадью 1000 квадратных метров. Застройщик обещает, что 75% территории комплекса будет занято зелёными зонами. Комплекс состоит из 5 корпусов, включающих дома высотой от 20 до 31 этажа.
Tashwell выделяется своей концепцией: жилой комплекс с зелёными зонами, беговыми и прогулочными дорожками, а также оздоровительным центром, расположенный в центре города. В непосредственной близости находятся школы, детские сады, институты, мечети, крупные государственные больницы, офисы и организации, рестораны, кафе, продуктовые магазины, отели и различные торговые точки.
В комплексе предусмотрено 1440 квартир и 1240 парковочных мест. Квартиры оборудованы французскими балконами, а на крышах зданий спроектированы зоны отдыха, окружённые высокими ограждениями для безопасности и уюта. Tashwell — это идеальное место для тех, кто ценит комфорт, здоровье и современный стиль жизни.