«Sultan Residence» turar-joy majmuasi rivojlangan infratuzilma va qulay joylashuvi bilan ajralib turadi. Yaqin atrofda Jinoyat ishlari bo‘yicha sud, Islomobod masjidi, Toshkent qurilish va milliy hunarmandchilik kolleji, G‘alaba bog‘i, G‘alaba muzeyi, Nurafshon bog‘i, Turin politexnika universiteti qoshidagi akademik litsey, poliklinikalar, maktablar, do‘konlar va kafe joylashgan.
«Sultan Residence» turar-joy majmuasidagi xonadonlar yuqori sifatli materiallardan foydalanilgan holda qurilgan, baland shiftlar qulaylik va shinamlik hissini yaratadi. Xonadonlar turli xil rejalashtirish variantlarini o‘z ichiga oladi: 58 kv. m maydonga ega ikki xonali xonadonlar, 73 kv. m maydonga ega uch xonali xonadonlar, 95 kv. m maydonga ega to‘rt xonali xonadonlar. «Sultan Residence» turar-joy majmuasi yuqori darajadagi qulaylik va zamonaviy turar joy sharoitlarini taqdim etadi, bu esa yuqori darajadagi hayot va qulaylikni qadrlovchi odamlar uchun maqbul yashash joyiga aylantiradi.

Жилой комплекс «Sultan Residence» расположен в Алмазарском районе, в 40 минутах ходьбы от станции метро Беруни. Комплекс относится к элитному классу и построен с использованием монолитных стен. В ЖК предусмотрены открытая парковка и коммерческие помещения. Здание имеет восемь этажей.
«Sultan Residence» отличается развитой инфраструктурой и удобным расположением. Рядом находятся Суд по уголовным делам, мечеть Исламабад, Ташкентский профессиональный колледж строительства и национальных ремесел, Парк Победы, Музей Победы, Парк Нурафшон, Академический лицей при Туринском политехническом университете, поликлиники, школа, магазины и кафе.
Квартиры в комплексе выполнены с высокими потолками и из качественных материалов, что обеспечивает комфорт и уют. Варианты планировок включают: двухкомнатные квартиры площадью 58 кв. м, трехкомнатные квартиры площадью 73 кв. м, четырехкомнатные квартиры площадью 95 кв. м. Жилой комплекс «Sultan Residence» предлагает элитное и комфортное проживание, что делает его привлекательным для людей, ценящих высокий уровень жизни и удобство.