Sokin sohil shahar hududidagi sokin maskanda joylashgan turar-joy majmuasidir. Yashovchilar sohil bo’yida joylashgani uchun ekologik toza havo, shahar shovqinidan holi hamda yozda salqin havodan baxramand bo’lishlari mumkin. Majmua 12 qavatli komfort sinfiga oid 3 ta binodan iborat. Majmua hududi yopiq hudud bo’lib, shlakbaum o’rnatilgan. Ota-onalar bamalol farzandlari majmua xovlisiga chiqarishlari mumkin.
Majmua yaqinida maktab, bog’cha kollej, davlat idoralari, bank filiallari, shifoxona, tug’ruq kompleksi, oshxona va kafelar hamda turli do’konlar joylashgan. Katta yo’l bo’yida joylashganligi uchun barcha infratuzilma sharoitlari yetarli.
Majmuada 1,2,3 va 4 xonali xonadonlar mavjud. Shift balandligi 3 metrdan yuqori. Xonadonlarda yorug’lik yetarli bo’lishi uchun katta oynalar, qulay sharoit yaratish maqsadida alohida balkon mavjud. Devorlar va oynalar aynan shovqinni pasaytirish xususiyati ega qilib qurilgan.

Sokin sohil — это жилой комплекс, расположенный в спокойном районе города возле побережья. Благодаря расположению у берега жители могут наслаждаться экологически чистым воздухом, отсутствием городского шума и прохладной атмосферой летом. Комплекс состоит из трех 12-этажных зданий комфорт-класса. Территория комплекса закрытая, с установленным шлагбаумом. Родители могут спокойно отпускать своих детей играть во дворе комплекса.
Вблизи комплекса находятся школа, детский сад, колледж, государственные учреждения, отделения банков, больница, роддом, столовые, кафе и различные магазины. Благодаря расположению вдоль главной дороги инфраструктура комплекса полностью удовлетворяет все необходимые условия.
В комплексе представлены квартиры с 1, 2, 3 и 4 комнатами. Высота потолков превышает 3 метра. Для обеспечения достаточного количества света в квартирах установлены большие окна, а для удобства предусмотрены отдельные балконы. Стены и окна построены с учетом звукоизоляционных свойств, что обеспечивает комфортное проживание.