«Qorasuv Sohil Boyi 2» turar-joy majmuasi Mirzo-Ulug‘bek tumanida, Hamroyeva ko‘chasida «Buyuk Ipak Yo‘li» metro bekatidan 48 daqiqalik piyoda masofada joylashgan. Ushbu turar-joy majmuasi «Komfort» klassiga kiradi va devorlari g‘ishtdan qurilgan. Majmua ochiq avtoturargoh, qo‘riqlash xizmati va tijorat binolarini o‘z ichiga oladi. Binoning balandligi 9 qavatni tashkil etadi.
«Qorasuv Sohil Boyi 2» turar-joy majmuasi qulay joylashuvi va rivojlangan infratuzilmasi bilan ajralib turadi. Yaqin atrofda Yangi O‘zbekiston bog‘i, Lokomotiv parki, IT Park va Inha universiteti joylashgan. Shuningdek, yaqin atrofda do‘konlar, kafe, banklar, aptekalar, shifoxonalar, maktablar, bolalar bog‘chalari va stomatologik klinikalar mavjud.
«Qorasuv Sohil Boyi 2» turar-joy majmuasidagi xonadonlar yuqori sifatli materiallardan foydalanilgan holda qurilgan. Balandligi uch metrdan ortiq bo‘lgan shiftlar kenglik va yorug‘lik hissini yaratadi. Xonadonlar turli xil rejalashtirish variantlarini o‘z ichiga oladi: 38 dan 39 kvadrat metr maydonga ega bir xonali xonadonlar, 49 dan 70 kvadrat metrgacha bo‘lgan ikki xonali xonadonlar, 73 dan 83 kvadrat metrgacha bo‘lgan uch xonali xonadonlar.

Жилой комплекс «Qorasuv Sohil Boyi 2» находится в Мирзо-Улугбекском районе на улице Хамроева, в 48 минутах пешком от станции метро Буюк Ипак Йули. Здание относится к классу «Комфорт» и возведено с использованием кирпичных стен. Комплекс включает в себя открытую парковку, охрану и коммерческие помещения. Этажность составляет девять этажей.
ЖК «Qorasuv Sohil Boyi 2» отличается удобным местоположением и хорошо развитой инфраструктурой. Поблизости расположены парк Yangi Oʻzbekiston Bog'i, парк Локомотив, IT Park и Университет Инха. В непосредственной близости также находятся магазины, кафе, банки, аптеки, больницы, школы, детские сады и стоматологические клиники.
Квартиры в этом комплексе выполнены из высококачественных материалов, а высота потолков составляет от трех метров, что придает пространству дополнительный объем и свет. В комплексе представлены различные варианты планировок: однокомнатные квартиры площадью от 38 до 39 квадратных метров, двухкомнатные квартиры от 49 до 70 квадратных метров и трехкомнатные квартиры площадью от 73 до 83 квадратных метров.