"Kalandar Elite" turar - joy majmuasi 3 ta ko'pqavatli uylar va zamonaviy hovlidan iborat. Loyiha jami 2 800 m² maydonni o'z ichiga oladi. 7 qavatli binolar poydevori mustahkamligi va qurilishda sifatli materiallardan foydalanilganligi tufayli barcha binolar zilzilaga bardoshlidir. Bino klassik uslubda qurilgan, tashqi ko'rinishi nafis rangda travertin qilingan. Loyiha asoschilari xavfsizlik tizimini yuqori darajada bo'lishiga alohida e'tibor qaratdilar. Majmuaga kirishda shlagbaum va kuzatuv kameralarini o'rnatilganligini ko'rish mumkin, qorovul esa 24/7 umumiy holatni nazorat qilib boradi.
"Kalandar Elite" turar - joy majmuasining infratuzilmasi
Majmua barcha yo'nalishlarda rivojlangan Mirzo Ulug'bek tumanida joylashgan. Majmuaning tashqi hududi ajoyib tabiatga egadir. Majmuadan piyoda masofada Buyuk Ipak Yo'li metrosi, xususiy maktablar, supermarket, poliklinika, fitnes markazi, go'zallik saloni va kafe joylashgan.
Hovli avtomobillarsiz yanada kengroq va chiroyli bo'lishi uchun yer osti avtoturargohi tashkil etilgan. Farzandlaringiz uchun hovlida bepul o'yin maydonchasi qurilgan. Xonadonlarda yuqori tezlikga ega internet ulangan va ularning har biri zamonaviy domofon bilan jihozlangan.
"Kalandar Elite" turar - joy majmuasining xonadonlari
Loyihaga ko'ra, ikki va uch xonali xonadonlar egalariga qora ishlov ko'rinishida topshiriladi. Ularning maydoni 120 m² dan 140 m² gacha. Xonadonlarda isitish tizimi markaziy emas, balki individualdir.

Жилой комплекс “Kalandar Elite” состоит из 3 многоэтажных домов и современного двора. Общий проект охватывает площадь 2 800 м². 7 - этажные здания устойчивы к землетрясениям благодаря прочности фундамента и использованию качественных строительных материалов. Здание построено в классическом стиле, для наружного фасада выполнен травертин нежного цвета. Основатели проекта уделили особое внимание тому, чтобы система безопасности была на высоком уровне. При входе в комплекс можно увидеть установленные шлагбаумы и камеры наблюдения, а охранник круглосуточно и без выходных следит за общей обстановкой.
Инфраструктура ЖК “Kalandar Elite”
Комплекс расположен в Мирзо - Улугбекском районе, который развит по всем направлениям. Внешняя территория комплекса имеет прекрасную природу. В нескольких минутах ходьбы от комплекса находится метро Буюк Ипак Йули, частные школы, супермаркет, поликлиника, фитнес - центр, салон красоты и кафе.
Подземная парковка организована так, чтобы двор был просторнее и красивее без машин. Для ваших детей во дворе построена бесплатная игровая площадка. Квартиры подключены к высокоскоростному интернету и в каждой установлен современный домофон.
Квартиры ЖК “Kalandar Elite”
По проекту двух и трехкомнатные квартиры передаются владельцам в виде черновой отделки. Их площадь составляет от 120 м² до 140 м². Система отопления в квартирах не централизованная, а индивидуальная.