«Чехова» turar-joy majmuasi Mirobod tumanida, Fidokor ko‘chasida «Mingurik» metro bekatidan atigi 8 daqiqalik piyoda masofada joylashgan. Ushbu biznes-klassdagi turar joy majmuasi g‘isht devorlardan qurilgan. Majmua ochiq va yer osti avtoturargohlari, shuningdek, tijorat binolarini o‘z ichiga oladi. Umumiy maydoni 0.5 ga bo‘lib, majmua bitta 10 qavatli binodan iborat.
«Чехова» turar-joy majmuasi qulay joylashuvi va rivojlangan infratuzilmasi bilan ajralib turadi. Yaqin atrofda tarixiy ko‘chalar, muzeylar, teatrlar, zamonaviy kafe va bolalar maydonchasi joylashgan. Shuningdek, yaqin atrofda Toshkentdagi MDU filiali, Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti, Madaniyat saroyi, O‘zbek-Xitoy Konfutsiy instituti, Rim-katolik cherkovi, Mirabad bozori va maktablar joylashgan.
«Чехова» turar-joy majmuasidagi xonadonlar turli xil rejalashtirish variantlarini taqdim etadi, maydonlari 59.35 kvadrat metrdan 232.4 kvadrat metrgacha. Barcha xonadonlar baland shiftlari bilan ajralib turadi, bu esa kenglik va qulaylik hissini yaratadi. Har bir xonadonda avtonom isitish va issiq suv ta'minoti uchun ikki konturli qozon o‘rnatilgan. Xonadonlarning interyerlari puxta o‘ylangan bo‘lib, eng talabchan aholining ehtiyojlarini qondirishga mo‘ljallangan.

Жилой комплекс «Чехова» расположен в Мирабадском районе на улице Фидокор, в 8 минутах ходьбы от станции метро Мингурик. Комплекс относится к бизнес-классу и построен с использованием кирпичных стен. В ЖК предусмотрены открытая и подземная парковки, а также коммерческие помещения. Общая площадь комплекса составляет 0.5 га, и он включает один десятиэтажный корпус.
«Чехова» выделяется своим удобным расположением и развитой инфраструктурой. Вблизи находятся исторические улицы, музеи, театры, современные кафе, а также детская площадка. Рядом расположены филиал МГУ в Ташкенте, Ташкентский государственный университет востоковедения, Дворец культуры, Узбекско-китайский институт им. Конфуция, Римско-католический храм, Мирабадский рынок и школы.
Квартиры в ЖК «Чехова» представлены в разнообразных планировках, с площадью от 59.35 до 232.4 квадратных метров. Все квартиры обладают высокими потолками, что создаёт ощущение простора и комфорта. Для обеспечения автономного отопления и горячего водоснабжения в каждой квартире установлен двухконтурный котел. Интерьеры квартир тщательно продуманы, чтобы удовлетворить потребности самых требовательных жильцов.